Jak długo potrwa jeszcze pandemia?

Pandemia koronawirusa trwa od prawie półtora roku, co nie pozostaje bez znaczenia dla codziennego życia. Wiele zakazów obowiązuje niezmiennie od początku, niektóre zaś od tego czasu były kilkakrotnie modyfikowane, znoszone i na powrót przywracane. Jest to spowodowane tym, że nikt nie wie, jak skutecznie wyleczyć koronawirus jak długo potrwa wyleczenie chorych i jak zapobiec kolejnym zachorowaniom.

Jakie obostrzenia przyniósł koronawirus?

Obostrzenia Covid to bardzo wiele różnorodnych zakazów, które przede wszystkim maja na celu ograniczyć bezpośrednie kontakty i tym samym zminimalizować ryzyko zakażenia. Takie jak obowiązek zasłaniania twarzy w miejscach publicznych czy zachowanie odpowiedniego dystansu na przykład w sklepach obowiązują od początku pandemii.

Zaleca się także częste mycie rąk, a sklepy czy inne instytucje zobowiązane są zapewnić pracownikom odpowiednie płyny do dezynfekcji rąk. Nowe zakazy i obostrzenia zazwyczaj wprowadzane są w zależności od ilości chorych.

Jakich zakazów można się spodziewać?

Nowe zakazy w Polsce, związane z pandemią Covid wprowadzane są zazwyczaj po przekroczeniu pewnej liczby zachorowań w skali dziennej. Wirus atakuje z mniejsza siłą gdy jest ciepło, dlatego też w okresie letnim wiele zakazów jest znoszonych.

Jeśli ktoś chciałby wiedzieć, czy zostaną w najbliższym czasie wprowadzone nowe zakazy powinien śledzić, jakie żniwo zbiera koronawirus Polska nowe obostrzenia wprowadza w przypadkuj znacznego wzrostu zachorowań. Ponadto zmiany są ogłaszane zazwyczaj ze sporym wyprzedzeniem.